Fındık Kırma TesisiNeden Ürün Kalitesi

Fındık kırma sistemleri dikey ve yatay si stemler olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki fındık kırma sisteminin de bazı avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ilk yatırım maliyetidir. Her iki fındık kırma sisteminde de asıl amaç fındığı en az mekanik işleme tabi tutarak (elevatör, konveyör gibi) maksimum verimi ve ürün kalitesini elde etmektir. İmalatını gerçekleştirdiğimiz fındık kırım sistemlerinde öncelikli hedefimiz fındıkta değer kaybı yaratan vurgun (darbe görmüş fındık) ve kırık fındığı (parçalanmış fındık) en düşük seviyeye indirmektir; günümüz fındık kırma tesislerinde toplam kırık ve vurgun oranı en az %6 iken bizim hedefimiz %3'in altında kalmaktır çünkü biz fındıktan kopan her parçanın cebinizden çıkan para olduğunun farkındayız.

Diğer fındık kırma sistemlerinden farklılıkları;

Geliştirdiği ek gagal(kaçak) taş ve geniş taş kullanım sayesinde sınırlı alanda en yüksek kapasiteyi elde etme olasılığını sunmaktadır. Ek taş sistemi ürünün daha hassas işlenmesinde önemli rol oynamakta ve kapasiteden ödün vermeden daha yüksek kaliteli ürün elde edebilmeyi olanaklı kılmaktadır.

Geliştirilen Vantilatör –Geniş Vantilatör Sistemi- sayesinde ürün kendi kabuğundan ve içindeki buruşuğundan ve kırık fındığından mükemmel bir şekilde ayrılarak işçilik maliyetinin azalmasını sağlamakta ayrıca bu sistem sayesinde kabukluğa giden fındık parçaları engellenerek fabrikanın verimliliği arttırılmaktadır.

Yarım kırılmış fındık kırım taşı kullanımı sayesinde sınırlı alanda en yüksek kapasiteyi elde etme olasılığını sunmaktadır. Ek taş sistemi ürünün daha hassas işlenmesinde önemli rol oynamakta ve kapasiteden ödün vermeden daha yüksek kaliteli ürün elde edebilmeyi olanaklı kılmaktadır.

Geniş çaplı elek sistemi ve tasarımı denemeler ile onaylanarak işlevselliği kanıtlanmış eleme sistemi ile elek altı veya elek üstü gibi problemler ortadan kaldırılmaktadır.

Bağımsız çalışabilme; makinelerdeki motor üniteleri kısımsal olarak çalıştığından fabrikada duraklama söz konusu değildir. Kapasiteye bağlı olarak fabrika tasarımlarında kısımsal olarak kapatma ile fabrikada sürekli çalışma sağlanabilmektedir.

Bilgisayar destekli tasarımlar ile mevcut binanız yada yeni tasarlanan bir projenin bilgisayar üzerinde tamamlanarak ilk yatırım maliyetinin düşürülmesiFındık kırım tesisi kurulumu

Ürün ile ilgili doküman ve videolar

İLETİŞİM

Hanlı Sakarya Mahallesi
Satso Caddesi, No: 13

Arifiye / Sakarya / TÜRKİYE

Tel/ Fax: 0264 346 04 74